Achter de schermen bij ons development team

Achter de schermen bij ons development team

Bij CarCollect werken wij dagelijks aan het ontwikkelen en verbeteren van ons eigen softwareplatform, de website en andere tools – 100% van Nederlandse bodem en zelf gebouwd. Software ontstaat natuurlijk niet zomaar, daar zijn mensen voor nodig die zich dag in, dag uit inzetten om het op te bouwen. Onze developers! Maar wat doet een developer nou eigenlijk? En wat zie of merk jij als gebruiker van CarCollect ervan? We kijken een dagje mee met onze groep jonge en ambitieuze developers en krijgen een kijkje in de keuken.

“Iedere dag een nieuwe puzzel om op te lossen en veel variatie in de werkzaamheden. Geen dag is hetzelfde als developer bij CarCollect!”

- Sjoerd, Front-end developer bij CarCollect

Wat doet een developer?

Toen we één van onze developers deze vraag stelde, gaf Sjoerd als antwoord: “De werkzaamheden van een developer bij CarCollect bestaan uit het schrijven van nieuwe functies voor of naast het platform. Naast het up-to-date houden van de huidige code, ben je samen met je collega’s ook altijd op zoek naar verbeteringen; hoe kan het platform nog sneller, slimmer en logischer?”

Wat hij het leukste vindt aan zijn werk? “Iedere dag een nieuwe puzzel om op te lossen en veel variatie in de werkzaamheden. Geen dag is hetzelfde als developer bij CarCollect!”

CarCollect_Jobs_development2

Van los onderdeel tot samenhangend geheel

Onze developers werken dagelijks aan het bouwen van software, waarmee de vraag en aanbod in de automotive markt bij elkaar gebracht wordt. Naast de input die onze gebruikers leveren voor nieuwe ontwikkelingen, werken zij zelf ook creatieve ideeën uit en implementeren deze.

Sjoerd legt het ons verder uit: “We maken op development losse componenten, die we samen kunnen voegen tot één groot geheel. Je kunt het vergelijken met Lego. Op de development afdeling maken wij de legoblokjes. Met die losse blokjes zetten we ons kasteel in elkaar, ons handelsplatform. Wanneer klanten een nieuwe functionaliteit wensen, dan maken wij weer een nieuw legoblokje aan.”

Doorlopend proces van bouwen, verbeteren en testen

Wout: “Met ons team werken we volgens de scrum methode, waarbij we elke twee weken nieuwe projecten starten. Elk idee, bug of losse taak wordt gevormd naar een ticket, wat één grote takenlijst vormt. Op basis van prioriteit worden tickets op volgorde opgepakt. Elke ochtend doen we een korte stand-up waar we de taken van die dag doornemen. Aan het einde van een tweeweekse sprint, worden alle tickets gecontroleerd en doorgevoerd naar het platform. Daarmee is de ontwikkeling van ons platform een continu proces en ontwikkelen we stapsgewijs. Tijdens de voorbereiding van een nieuwe sprint, bespreken we uitgebreid wat voor taken er zijn en kunnen we van elkaar leren door vragen te stellen.”

Huidige projecten

“We zitten in de laatste fase van het ontwikkelen van CarCollect versie 6.4. In deze versie veranderd de complete look en feel van ons platform en worden er een aantal nieuwe functionaliteiten toegevoegd. Daarnaast passen we de website ook volledig aan, om de stijl van het platform te matchen. Hierna gaan we de achterkant van het platform verbeteren, dit zullen onze eindgebruikers niet kunnen zien, zoals bijvoorbeeld CarCollect Machine Learning 2.0. Het platform wordt nog sneller, nieuwe functionaliteiten worden toegevoegd en er is meer ruimte om nieuwe functionaliteiten veel dynamischer te maken.”, aldus Wout.

CarCollect_Jobs_development1

CarCollect Machine Learning 2.0, wat is dat?

We vroegen Wout over de nieuwe CarCollect Machine Learning 2.0. Hij legt het als volgt aan ons uit: “Machine learning brengt veel voordelen met zich mee en maakt het platform slimmer, beter en gemakkelijker te gebruiken voor klanten. Bijvoorbeeld bij het opvoeren van een voertuig, kan de klant ervoor kiezen om de smart upload module te gebruiken waardoor met één druk op de knop alle foto’s worden geanalyseerd en op de juiste positie worden geplaatst. Door de update naar 2.0 werkt onze image classifier nu nog nauwkeuriger, beter en sneller dan de vorige versie. Wij zullen onze CarCollect Machine Learning zeker continue door blijven ontwikkelen wat zich niet alleen beperkt door het plaatsen van afbeelding maar het gehele CarCollect netwerk kan ondersteunen.”

Onze developers hebben voor eerdere versies ook diverse grote en belangrijke functionaliteiten ontwikkeld. Maak jij gebruik van ons CarCollect platform dan weet je nu dus welke invloed onze development collega’s hebben.

Developer worden bij CarCollect?

Denk je nu: ik wil ook developer worden bij CarCollect? Wij zijn altijd op zoek naar ambitieuze, gedreven en leergierige nieuwe talenten. Bekijk onze vacatures en wie weet staat er iets voor je bij!